Керівники НАБУ та САП зустрілись з представниками G7

Вкрай важливою залишається розбудова спроможностей антикорупційної інфраструктури України. Зокрема тут йдеться і про створення експертної установи при НАБУ – шлях до незалежності та швидкості у розслідуваннях.

Про це йшлось під час зустрічі Директора НАБУ Семена Кривоноса, заступника Директора НАБУ Поліни Лисенко та керівника САП Олександра Клименка з послами країн Великої сімки.

Серед головних тем обговорення: найгучніші розслідування відомств, зокрема кейси 2024 року. Окрему увагу приділено й важливості інституційної незалежності обох органів та новим викликам у роботі, зокрема під час повномасштабного вторгнення.

Директор НАБУ подякував G7 за підтримку антикорупційних органів і допомогу у боротьбі з корупцією в цілому.

У фокусі розмови залишається і питання приєднання України до Конвенції ОЕСР щодо боротьби з хабарництвом. НАБУ і САП докладають зусиль для вирішення цього завдання, поступово усуваються ті прогалини, які важливі для вступу. Зокрема ті, що стосуються відповідальності юридичних осіб. Міжнародна підтримка та кращі практики ОЕСР важливі й з точки зору інституційної стійкості антикорупційних органів та зниження рівня корупції загалом.