Детективи готові до розслідувань щойно призначать антикорупційного прокурора – А.Ситник

Детективи Національного антикорупційного бюро України готові розпочати досудові розслідування щойно буде призначено антикорупційного прокурора. Про це під час прямого ефіру «Радио Вести» заявив директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник.

«25 серпня конкурсна комісія Бюро з 222 кандидатів обрала перших 70 детективів. Це ті люди, які не побоялися подати документи та ризикнути працювати у новоствореній установі, щоб боротися з корупцією на найвищому рівні. Я готовий працювати з початкової командою детективів, а щойно призначать антикорупційного прокурора, почнеться формування їх складу до 242. Це ж стосується і працівників аналітичного управління НАБУ», - зауважив директор Бюро.

Він нагадав, що саме антикорупційний прокурор відповідно до вимог кримінального процесуального законодавства здійснює безпосередній нагляд за проведенням досудового розслідування. 

Водночас директор Бюро наголосив на гарантіях незалежності детективів НАБУ, які прописані в законі. 

«Найголовніше, що у разі незаконної вказівки від антикорупційного прокурора детектив має процесуальну можливість відреагувати на незаконні його дії. Він узгоджує з прокурором тільки ті рішення, що стосуються повідомлення особі про підозру і затвердження обвинувального акту. Цим і гарантується його незалежність та об’єктивність досудового розслідування», - зазначив А.Ситник.