Посада, статус, політична приналежність, потужні фінансові та медійні ресурси з появою НАБУ та САП не гарантують посадовцям недоторканності за корупцію - Тарас Лопушанський

Про результати роботи НАБУ у І півріччі 2021 року, справи, що очікують на рішення Вищого антикорупційного суду, економічні рекорди у діяльності та реалізацію власних освітньо-просвітницьких проєктів поговорили представники ЗМІ Львівського регіону під час прес-сніданку з директором Львівського територіального управління Тарасом Лопушанський 10.08.2021 року.

«З початку роботи НАБУ та САП є багато перемог на антикорупційному фронті, викрито багатомільярдні корупційні схеми, десятки топчиновників притягнуто до кримінальної відповідальності. Поряд з цим стара корупційна система продовжує чинити опір, який з року в рік посилюється та дивує не тільки українців але й увесь цивілізований світ» - підкреслив Тарас Лопушанський.

 

Справи, розслідувані НАБУ та САП, дістаються довгоочікуваного фіналу – вироків суду, і в абсолютній більшості це обвинувальні вироки, часто із призначенням реальних строків ув’язнення особам, визнаним винними у вчиненні кримінальних корупційних правопорушень, та стягненням із них у дохід держави майна. Всього у справах НАБУ Вищий антикорупційний суд виніс 44 вироки.

 

У першому півріччі 2021 року Вищий антикорупційний суд ухвалив 14 обвинувальних вироків стосовно 16 осіб за фактом вчинення кримінальних правопорушень, віднесених законом до підслідності Націо­нального бюро. Вказані вироки набрали законної сили. 9,57 млн грн – майно та гроші, конфісковані за рішенням суду.

 

 

З ключових результатів роботи НАБУ за І півріччя 2021 року:

 

-      розпочато розслідування у 336 кримінальних провадженнях;

 

-      повідомлено про підозру 42 особам;

 

-      скеровано до суду 25 обвинувальних актів стосовно 43 осіб;

 

-     економічний ефект від діяльності становив 1,85 млрд грн (1,108 млрд грн - відшкодовано державним підприємствам; 730,9 млн грн – запобігли розкраданню; 9,57 млн грн – майно та гроші, конфісковані за рішенням суду).

 

Станом на 30.06.2021 року у роботі детективів НАБУ перебуває 879 кримінальних проваджень, оголошено 397 повідомлень про підозру, складено 325 обвинувальних актів, якими висунуто обвинувачення 584 особам.

 

Як відзначив Тарас Лопушанський на сьогодні проблема корупції в Україні як і боротьба з нею стосується кожного, тому територіальним управлінням здійснюється комплексна робота превентивного характеру.

 

Львівське територіальне управління на постійній основі здійснює превентивні заходи щодо недопущення вчинення порушень під час реалізації Договору між Урядом України та Урядом Республіки Польща про надання кредиту на суму 100 млн євро для розбудови прикордонної інфраструктури.

 

«Ми витребовуємо, аналізуємо та вивчаємо великий масив інформації, що стосується реалізації цього проєкту та безпосереднього освоєння коштів на предмет можливої наявності корупційних ризиків або ознак складу кримінальних правопорушень», - підкреслив Тарас Лопушанський.

 

Також послаблення карантину дозволило відновити проведення комунікаційних заходів з молодим поколінням у офлайн форматі. Проєкт «Вакцина від корупції» започаткований Львівським територіальним управлінням з метою виховання нетерпимості до корупції та обговорення актуальних проблеми подолання «корупційної хвороби» в Україні. Учасники мають змогу дізнатися як долучитися до антикорупційної боротьби і як захистити себе та своїх близьких від корупційної хвороби. На сьогодні захід проводиться Львівським територіальним управлінням на постійній основі.