Впровадження цифрових технологій та боротьба з корупцією. НАБУ та Мінцифри підписали меморандум

Виявлення можливих корупційних ризиків при переведенні публічних послуг в електронну форму, запровадження сучасних ІТ-інструментів для підвищення ефективності слідчих дій, обмін інформацією щодо можливих правопорушень, моніторинг закупівель безпілотних літальних апаратів (БПЛА) для потреб сил безпеки і оборони України — такі основні завдання підписаного Директором НАБУ Семеном Кривоносом та Віцепрем’єр-міністром з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим меморандуму.

«Чому наше партнерство важливо? По-перше, розвиток інституцій. Досвід, який має Мінцифри у сфері розвитку штучного інтелекту та програмних засобів — це нові можливості та інструменти для пошуку і аналізу інформації у розслідуваннях НАБУ. По-друге, прозорість. Війна змінює пріоритети у державних закупівлях, але не відкритість їх проведення», — зазначив Директор НАБУ Семен Кривонос. 

За його словами, роль НАБУ в цьому процесі — допомогти мінімізувати корупційні ризики при здійсненні державних закупівель Мінцифрою.

«Команді Мінцифри вдалося побудувати прозору та зручну систему в багатьох сферах. Завдяки цифровізації держава заощаджує мільярди гривень щорічно. Зараз ми працюємо над великими антикорупційними проєктами. Співпраця з НАБУ допоможе зробити їх ще більш ефективними та пришвидшити їх реалізацію. Адже у нас є спільні цілі — боротьба з корупцією та мінімізація всіх корупційних ризиків», - зазначив Михайло Федоров.