Корупція у міграційній сфері: справу співробітника СБУ скеровано до суду

10 грудня 2018 року обвинувальний акт стосовно посадовця СБУ, викритого на отриманні 47,5 тис. дол. США неправомірної вигоди від осіб, які в незаконній спосіб отримали громадянство України, скеровано до Голосіївського районного суду м.Києва. Також розслідування завершене і стосовно його спільника.

Чинного керівника структурного підрозділу одного з міжрайвідділів Головного управління Служби безпеки України в м. Києві та Київській області обвинувачують у вчиненні злочину, передбаченого ч.4 ст. 368 Кримінального кодексу України («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою»). Його спільнику — фізичній особі — інкримінують ч.5 ст.27, ч.4 ст.368 КК України.

Детективи Національного антикорупційного бюро України встановили, що посадовець СБУ вимагав та отримав кошти за непритягнення до відповідальності осіб, які могли отримати посвідки на постійне або тимчасове проживання на території України в незаконній спосіб. Слідство зібрало достатньо доказів на підтвердження того, що підозрюваний володів інформацією, яка свідчила про отримання низкою іноземців посвідок на проживання в Україні через укладання фіктивних шлюбів із громадянками України. Доступ до таких даних відкривав можливості для шантажу та вимагання неправомірної вигоди, чим і скористався співробітник СБУ. Адже належне розслідування цих фактів мало б наслідком можливе видворення цих осіб із території України.

Нагадуємо, 24 квітня 2018 року посадовця СБУ та його спільника детективи НАБУ викрили «на гарячому» — в момент отримання неправомірної вигоди. Наступного дня цим особам повідомлено про підозру.

У жовтні цього року підозрюваним повідомили про завершення досудового розслідування стосовно них та надали стороні захисту доступ до матеріалів кримінального провадження для ознайомлення.

Зазначене кримінальне провадження є одним із епізодів, які розслідують детективи Національного бюро в сфері міграційної політики України. У решті з них розслідування триває.

Публікації на тему: https://bit.ly/2rthV6k

Фрагменти розсекречених негласних слідчих дій: https://bit.ly/2G6Kpgt

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.