Деталі розслідування «газової схеми». Інфографіка

Від самого початку розслідування у кримінальному провадженні щодо так званої «газової схеми» чиниться спротив як під час проведення слідчих дій, так і при розгляді клопотань у судах.

«Враховуючи  такі факти, а також достатні докази, переконаний, Верховна Рада України має прийняти рішення і підтримати подання Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в повному обсязі», – зазначив під час брифінгу директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник.

Як повідомлялося, 29 червня, Комітет Верховної Ради України з питань регламенту та організаційної роботи задовольнив подання САП, погоджене з Генеральним прокурором України, щодо притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт нардепа. Разом із тим, Верховна Рада має голосувати окремо по кожному із пунктів подання: за притягнення до кримінальної відповідальності, за затримання та за арешт.

Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили організаторів схеми з розкрадання коштів під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування», в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 мільярдів гривень. Встановлено причетність до організації даної схеми народного депутата.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Деталі організації «газової схеми», а також основні моменти досудового розслідування детективів Національного антикорупційного бюро України, дивіться в інфографіці.