Артем Ситник: Ми надто багато зробили, щоб зараз це не довести до кінця

Працівники Служби безпеки та Генеральної прокуратури України своїми діями зірвали не тільки конкретну спецоперацію НАБУ з викриття корупційної схеми у Державній міграційній службі України, а й ще щонайменше три операції, які здійснює підрозділ офіцерів під прикриттям. Однак, попри численні намагання, ГПУ та СБУ не досягнули мети з отримання інформації про агентурну мережу Бюро та не змогли залякати його співробітників. На цьому наголосив Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник 1 грудня під час брифінгу.

«Чому ми розпочали роботу з квітня 2017 року саме у напрямку Державної міграційної служби? Тому що у країні, яка воює, є недопустимим вільний доступ до отримання паспорта громадянина. Це може бути використано як ворогом, так і представниками спецслужб інших держав. Ми бачили, яка вакханалія там відбувається, тому почали цю операцію»,  — пояснив Директор НАБУ, з чого все почалося та чому НАБУ взялося за корупцію у ДМС.

За словами Директора Бюро, заява першого заступника голови ДМС про те, що нібито її провокують на хабар, була лише формальною причиною втручання у діяльністю НАБУ з боку інших правоохоронних органів. Насправді вона стала приводом для незаконного кримінального переслідування співробітників Бюро, а також отримання санкцій на обшуки конспіративних приміщень.

Причиною ситуації, яка склалася, Артем Ситник назвав витік інформації через відсутність у НАБУ права на автономне зняття інформації з каналів зв’язку.

«Я не маю ілюзій про те, що парламент найближчим часом ухвалить закон, який наділить  НАБУ правом на прослуховування. Але всі побачили, як це для нас важливо», — зауважив Артем Ситник.

На переконання Директора, останні події показали готовність певних груп впливу зробити все, щоб зупинити антикорупційну реформу в Україні. «Ми максимально наблизилися до створення Антикорупційного суду. Всі ці диверсії свідчать про відчуття близького покарання. Це — не війна між правоохоронними органами, це — протистояння реформі», — підкреслив Артем Ситник.

Насамкінець Директор Національного бюро подякувати усім працівникам, детективам під прикриттям та Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі за роботу. «З такою командою ми маємо всі шанси продовжувати боротьбу і далі досягати результатів. Ми не зупинимось, бо вже надто багато зробили, щоб не довести це до кінця», — акцентував Артем Ситник.

Нагадуємо, 29 листопада під час передачі хабара детектив НАБУ, який працював під прикриттям, був затриманий працівниками СБУ та прокурорами ГПУ. Таким чином, було зірвано спецоперацію Національного бюро та САП із викриття масштабної корупційної схеми в Державній міграційній службі України.

Роз’яснення з приводу ситуації — https://goo.gl/dyUbt5

Фрагменти розсекречених аудіо- та відеоматеріалів, отриманих в рамках проведення негласних слідчих дій — https://www.youtube.com/watch?v=hw_nH2yl_VQ