Арештовано майно підозрюваних у «газовій справі»

За поданням Національного антикорупційного бюро України суд наклав арешт на 10 квартир, 9 будинків, 10 земельних ділянок, 11 автомобілів, 39 банківських рахунків, що належить підозрюваним у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем при реалізації природного газу, видобутого в рамках спільної діяльності з ПАТ «Укргазвидобування». Про це під час брифінгу 14 липня повідомив директор НАБУ Артем Ситник.

За його словами, загальна вартість арештованого майна складає близько 315 млн грн. Усього в рамках досудового розслідування вказаного кримінального провадження накладено арешт на 42 приміщення.

«На сьогодні НАБУ отримало понад 100 відповідних судових ухвал про накладення арешту на майно підозрюваних. Втім, серед арештованого майна поки що немає майна, що перебуває у власності народного депутата», – зауважив А.Ситник.

Досудове розслідування даного кримінального провадження триває.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Нагадуємо, 15 червня НАБУ та САП викрили організаторів схеми з розкрадання коштів під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування», в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд грн. Наразі затримано 12 підозрюваних. 5 липня парламент проголосував за зняття недоторканності з народного депутата, який є імовірним організатором корупційної схеми, а також надав згоду на його затримання та арешт.