НАБУ та ОЕСР продовжують розвивати співпрацю у реформуванні законодавства та підтримці розвитку потенціалу співробітників Бюро

Для приєднання до Антикорупційної конвенції ОЕСР необхідна низка змін, зокрема щодо запровадження кримінальної відповідальності юридичних осіб за надання неправомірної вигоди.

Про це йшлось під час зустрічі керівництва Національного бюро з Керівником проектів ОЕСР в Україні Анітою Ріхтер та в.о. голови Представництва ОЕСР в Україні Міхалом Фаленчиком. Предметом зустрічі стали декілька тем, серед яких приєднання України до Антикорупційної конвенції ОЕСР і Робочої групи з питань хабарництва, співпраця з Академією ОЕСР з питань податків та розслідування фінансових злочинів.

Також представники ОЕСР відзначили, що приєднання до Конвенції є важливим елементом переговорного процесу про членство в ЄС та згадане в програмі МВФ й пріоритетах міністрів юстиції G7.

Щодо співпраці з Академією ОЕСР з питань податків та розслідування фінансових злочинів Директор НАБУ відзначив, що навчальні програми академії є дуже корисними для працівників Бюро, і висловив сподівання на те, що надалі НАБУ спільно з академією напрацюють можливості для більшого залучення працівників до участі в навчальних програмах.

Також представники ОЕСР повідомили про прогрес в проведенні Огляду антикорупційної політики та з питань доброчесності, який проводиться в межах реалізації Програми ОЕСР для України.

У зустрічі з боку ОЕСР також взяли представники Директорату з питань публічного урядування та Директорату глобальних відносин ОЕСР.

ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку) – міжнародна організація, що об’єднує 38 країн світу. 2022 року Уряд України подав заявку на членство в Організації, а 2023 року було підписано Програму ОЕСР для України, що має на меті наближення України до широкого переліку стандартів, приєднання до яких дозволить наблизити перспективу членства в Організації. ОЕСР виступає аналітичним центром та розробником міжнародних стандартів, які використовуються ЄС в процесі формування політики. Процеси приєднання до ОЕСР та ЄС є взаємодоповнюваними та дозволяють пришвидшити одне одного.