Заволодіння депутатом Одеської облради 6 млн грн на освітленні вулиць: слідство завершено

13 листопада 2023 року НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою чинного депутата Одеської обласної ради в організації зловживання службовим становищем та службового підроблення, що спричинило завдання бюджету збитків у розмірі 6 млн грн.

Слідство встановило, що у 2020 році депутат Одеської обласної ради VII скликання організував укладання тодішнім селищним головою однієї з територіальних громад Одеської області низки договорів підряду з підконтрольним йому товариством на виконання робіт з облаштування вуличного освітлення в обхід тендерних процедур, поза конкурентним полем.

Учасники змови штучно розділили предмет закупівлі на частини (окремі вулиці населеного пункту), кожна з яких за вартістю робіт не перевищувала 1,5 млн грн, що дозволило замовнику укласти договори з підконтрольним депутату товариством без застосування електронної системи закупівель. Це надало можливість підряднику включити до договірної ціни світильники вуличного освітлення за цінами, умисно завищеними у понад 6 разів. Внаслідок таких дій державі заподіяно 6 млн грн збитків.

Згодом, депутат Одеської обласної ради організовував підроблення актів приймання виконаних будівельних робіт, до яких було включено неправдиві відомості щодо понесених витрат, що стало підставою для зайвого перерахування на рахунок підрядника бюджетних коштів у сумі 6 млн грн.

3 листопада 2023 року депутату Одеської обласної ради повідомили про підозру.

Дії депутата кваліфіковано за ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 27 ч. 1 ст. 366 КК України.

Директору підконтрольного депутату товариства та колишньому селищному голові однієї з територіальних громад Одеської області інкриміновано вчинення злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України та за ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України відповідно.

Оперативне супроводження здійснювалось Управлінням СБ України в Одеській області.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.