Заволодіння коштами ДП «Держінформ’юст»: розслідування завершено у ще одному епізоді

НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою чотирьох осіб у заволодінні понад 7,7 млн грн ДП «Держінформ’юст». Серед підозрюваних – ексгенеральний директор ДП «Держінформ’юст» і його заступник, а також два керівники приватних компаній. Їхні дії кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 КК України. Матеріали для ознайомлення стороні захисту відкрили 28 жовтня 2022 року.

Впродовж січня 2014 року – лютого 2015 року ДП «Держінформ’юст» уклало з приватними компаніями договори на постачання програмного забезпечення для відеоконференцзв’язку TrueConf територіальним органам юстиції і виконавчим службам. Фактично ж, як встановило слідство, послуги не надали й потреби взагалі в них на той момент не було. Внаслідок таких дій інтересам держави в особі «Держінформ’юст» завдано понад 7,7 млн грн збитків.

Про підозру у розкраданні 7,7 млн грн колишньому керівнику держпідприємства, який до того є обвинуваченим у заволодінні 7,4 млн грн «Держінформюсту»,  НАБУ і САП повідомили у  квітні 2022 року. Його заступнику та керівникам приватних компаній – за місяць потому.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.