Затримано підозрюваного у розкраданні коштів «Держінвестпроекту»

2 серпня детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затримали особу, ймовірно причетну до розкрадання 94 млн грн ДП «Державна інвестиційна компанія».

Ця особа виявилася директором одного із приватних підприємств, задіяних у схемі заволодіння коштами ДП «Державна інвестиційна компанія», яка діяла впродовж 2012-2014 років. Особу затримано в порядку ст.208 Кримінального-процесуального кодексу України за підозрою у вчиненні злочину, кваліфікованого за ч.5 ст.191 («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем») Кримінального кодексу України.

За версією слідства, це приватне підприємство впродовж грудня 2012 – січня 2014 років отримало з державного бюджету 94 млн грн на реалізацію національного проекту «Якісна вода» за програмою «Державна підтримка реалізації національних проектів на умовах співфінансування». Нацпроект передбачав встановлення в найбільших містах України автоматів із розливу питної води. Однак, жодних заходів, передбачених проектом, приватне підприємство не здійснило. Натомість отримані з бюджету кошти в повному обсязі перераховано на рахунки компаній-нерезидентів, розташованих на Кіпрі.

Слідство вважає, що до вчинення злочину можуть бути причетні керівники та службові особи Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України та ДП «Державна інвестиційна компанія», які діяли за попередньою змовою із керівниками ряду суб’єктів господарської діяльності.

Заволодіння коштами проекту «Якісна вода» є однією зі складових корупційної схеми із завдання збитків ДП «Держінвестпроект» на суму 259,7 млн грн. Цим коштом упродовж грудня 2012-березня 2014 років мали бути профінансовані два національні проекти — «Якісна вода» та «Олімпійська надія-2022» (передбачав будівництво інфраструктурних об’єктів для проведення зимових олімпійських ігор в Україні). Проте, як з’ясувало слідство, кошти за призначенням витрачено не було.

Наразі встановлюється коло осіб, ймовірно причетних до вчинення злочинів.

Розслідування зазначеного кримінального провадження детективи НАБУ здійснюють із липня 2016 року, після того, як воно було передано із Головного слідчого управління МВС України.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.