Справу щодо заволодіння 9,8 га особливо цінних земель Інституту ім. Таїрова скеровано до суду

Детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП закінчили розслідування факту заволодіння понад 9,8 га особливо цінних земель Інституту виноградарства і виноробства імені В.Є. Таїрова Національної академії аграрних наук України (НААН). 30 березня 2020 року обвинувальний акт стосовно сімох обвинувачених, чиї дії кваліфіковані за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України («Зловживання службовим становищем»), скеровано до суду.
Серед обвинувачених:
• директор Інституту ім. Таїрова
• заступник директора Інституту ім. Таїрова по виробництву
• ексначальник відділу Держкомзему в Овідіопольському районі Одеської області
• ексдиректор дослідного господарства «Таїровське»
• ексголова Овідіопольської районної державної адміністрації
• експерший заступник голови Овідіопольської РДА
• ексголовний спеціаліст юридичного відділу апарату Овідіопольської РДА.

За даними слідства, упродовж 2007-2010 років посадові особи Інституту ім.Таїрова, Овідіопольської районної державної адміністрації Одеської області та районного відділу Держкомзему організували ухвалення низки рішень, які призвели до протиправного відчуження з державної власності особливо цінних земель Інституту ім.Таїрова (смт Таїрове Одеська обл.). У результаті 143 земельні ділянки загальною площею більш ніж 9,8 га перейшли у власність приватних осіб, у тому числі самих підозрюваних.

Висновками судових експертиз встановлено, що розмір завданої державним інтересам шкоди сягає 20,9 млн грн.

Слідство у кримінальному провадженні за вказаними фактами з червня 2016 року здійснювали слідчі СУ ГУ НП в Одеській області. В травні 2019 року підслідність у справі визначили за детективами Національного бюро, які в ході розслідування зібрали докази причетності до вчинення злочину ще двох осіб – на додачу до вже п’яти встановлених - голови Овідіопільскої РДА та його першого заступника, яким у січні 2020 року повідомили про підозру.

Наприкінці січня 2020 розслідування завершили – стороні захисту відкрили матеріали для ознайомлення

В історії розслідувань НАБУ це — другий епізод масштабної корупції на землях НААН. Справу за обвинуваченням дев’яти осіб у заволодінні 15 га (138 ділянок) особливо цінних земель НААН у передмісті Києва у грудні 2019 року скеровано до ВАКС. Разом із тим, розслідування щодо участі у цьому злочині ще п’ятьох осіб триває. Деталі справи — у мультимедійній статті.

Фото: pravda.com

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.