Рік розслідувань НАБУ: попереджено розкрадання 580 млн грн, понад 100 млн грн повернуто до бюджету (інфографіка, фото, відео)

За підсумками першого року розслідувань завдяки зусиллям детективів Національного антикорупційного бюро України вдалося запобігти розкраданню бюджетних коштів на держпідприємствах на суму понад 580 млн грн, також відшкодовано збитки в розмірі понад 100 млн грн.

 

 

  

 

«Незважаючи на труднощі, які стояли перед нами, – постійні спроби дискредитації, спротив старої корумпованої системи, – ми разом зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою досягли суттєвих результатів. Те, що вдалося зробити нам усього за рік від початку розслідувань, не демонстрував жоден антикорупційний орган, створений із нуля», — заявив директор НАБУ Артем Ситник.

Перші відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань детективи Бюро внесли 4 грудня 2015 року. Станом на 1 грудня 2016 року в роботі детективів — 256 активних проваджень, 121 особі повідомлено про підозру (детальніше – див. Інфографіку «Рік розслідувань НАБУ у цифрах та фактах»). У 41 провадженні завершено досудове розслідування, їх скеровано до суду. Складені обвинувальні акти стосовно 63 осіб. Проте суд виніс усього 9 обвинувальних вироків. Що, на думку керівників НАБУ та САП, не є задовільним, ані з позиції самих антикорупційних органів, ані суспільства.

«Цей рік в роботі нових антикорупційних органів видався важким та насиченим. На жаль, є питання по вироках суду… Але це перший рік роботи і, ми сподіваємося, далеко не останній»,  — підкреслив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

Коментуючи результати розслідувань, Артем Ситник акцентував увагу на тому, що до надбань варто віднести не лише суми повернутих до бюджету коштів, а й економічний ефект — наслідок викриття корупційних схем.

«Робота НАБУ спрямована не тільки на покарання винних у корупційних зловживаннях, а й на ліквідацію корупційних схем. Щоб у подальшому на місце тих, хто оперував цими схемами і кого притягнуто до відповідальності, не прийшли нові корупціонери», — зазначив директор Бюро.

На підтвердження своїх слів Артем Ситник навів кілька прикладів. Так, за три місяці після викриття так званої «газової схеми» за участю компаній, підконтрольних народному депутату Олександру Онищенку, прибутки державної компанії «Укргазвидобування» сягнули 162 млн грн, хоча за три попередні роки вони склали всього 25 млн грн.

Викриття корупційних схем на ПАТ «Укрзалізниця» зусиллями детективів Бюро запобігло завданню шкоди державній компанії на суму понад 50 млн грн.

Артем Ситник повідомив, що загалом у провадженнях, які розслідують детективи Бюро, фігурують 15 високопосадовців, 39 суддів, 25 прокурорів, 62 топ-менеджери державних підприємств.

«Державні підприємства є одним із основних «розсадників» корупції. Завдяки злагодженій роботі прокурорів САП і детективів НАБУ вже скеровано до суду справу стосовно топ-менеджменту НАК «Нафтогаз України», Одеського припортового заводу, ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат». І це лише початок, оскільки зараз велика кількість розслідувань перебуває на завершальній стадії і найближчим часом може бути передана до суду», — зазначив директор НАБУ.Посилання на інфографіку у кращій якості:

https://goo.gl/MibX36

https://goo.gl/zWEGVy

 

ПОВНИЙ ТЕКСТ ВИСТУПУ ЗА ПОСИЛАННЯМ: goo.gl/IkOlgI