Посадовці одного з підприємств «Укроборонпрому» можуть перешкоджати розслідуванню НАБУ

Детективи Національного антикорупційного бюро України проводять санкціоновані судом обшуки на одному із державних підприємств-спецекспортерів, яке входить до складу Державного концерну «Укроборонпром», та за місцем проживання його керівників.

Дані слідчі дії відбуваються в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні, зареєстрованому детективами НАБУ у Єдиному реєстрі досудових розслідувань 23 березня 2016 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч.3 ст.209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

 

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що посадові особи одного із державних підприємств-спецекспортерів, яке входить до складу Державного концерну «Укроборонпром», використовуючи службове становище, під час укладання та виконання ряду зовнішньоекономічних контрактів на постачання комплектуючих до військової техніки, шляхом складання та видачі завідомо неправдивих документів про нібито надані державному підприємству послуги, привласнили кошти вказаного ДП в особливо великих розмірах.

 

За наявною у НАБУ інформацією, посадові особи згаданого держпідприємства можуть готувати протизаконний тиск на окремих детективів та Національне антикорупційне бюро в цілому. Також не виключені можливі провокації, у тому числі й інформаційні «вкиди» та незаконне використання наявних в інших правоохоронних органах важелів впливу для того, щоб перешкодити проведенню належного досудового розслідування та уникнути можливої відповідальності. 

 

Бюро закликає працівників правоохоронних органів не піддаватися на провокації та утриматися від протиправних дій, спрямованих на сприяння ухиленню злочинців від кримінальної відповідальності. Також просимо громадськість бути уважними та критично сприймати інформацію, що подаватиметься у ЗМІ в рамках ймовірної кампанії з дискредитації дій НАБУ у даному досудовому розслідуванні.

 

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

Фото: ua.112.ua