НАБУ у західному регіоні: ключові досягнення у другому півріччі 2020 року

Про резонансні розслідування Національного бюро в Україні та у Західному регіоні, їх перебіг та результати, превентивну роботу Львівського територіального управління під час виконання Угоди щодо здійснення заходів із запобігання та протидії корупційним ризикам під час реалізації Договору між Національним антикорупційним бюро України та Центральним антикорупційним бюро Польщі від 22 вересня 2017 року, а також комунікаційні заходи з громадськістю та ЗМІ в областях, що входять до юрисдикції теруправління розповів директор Львівського територіального управління Тарас Лопушанський 22 лютого 2021 року під час круглого столу на тему: «Антикорупційна боротьба триває!».

У тематичному заході взяли участь представники ЗМІ, бізнес середовища та громадський актив регіону.

У фокусі обговорення круглого столу був Звіт за ІІ півріччя 2020 року, а також підведено підсумки 2020 року. Як зауважив Тарас Лопушанський завдяки злагодженій і мотивованій роботі команди працівників Національного бюро та прокурорів САП – 2020 рік став роком рекордів і безпрецедентних викриттів топ корупціонерів.

“Результати роботи Національного бюро засвідчують можливість реального опору корупційній системі. На кінець 2020 року НАБУ та САП скерували до суду 300 обвинувальних актів щодо 541 особи. Тільки за 2020 рік економічний ефект від роботи Національного бюро склав 1,93 млрд грн., 422,67 млн грн. з яких - у ІІ півріччі 2020 року” - підкреслив Тарас Лопушанський. За його словами, для ефективного розслідування кримінальних проваджень підслідних Національному бюро, велике значення має міжнародна взаємодія. Для маскування корупційних схем злочинці використовують всі можливі ресурси для того щоб унеможливити виявлення їх протиправної діяльності, чим ускладнюють роботу правоохоронців.

Лише у ІІ півріччі 2020 року Національне бюро звернулося з відповідними запитами до 27 держав. Всього у 2020 році було скеровано 944 запитів про правову допомогу адресованих 77 країнам.

“Завдяки успішній співпраці з Центральним антикорупційним бюро Польщі нам вдалося реалізувати справу щодо викриття злочинної групи на чолі з колишнім в.о. голови Державного агентства автомобільних доріг України. Суть злочинної схеми, за версією слідства, полягала в ухваленні рішень про використанням коштів, наданих міжнародними фінансовими організаціями у вигляді кредитів на ремонт українських доріг. Загальна сума кредитних коштів, які підозрювані особи могли використати як привід для отримання неправомірної вигоди від компаній у сфері дорожнього господарства, перевищує 270 млн євро” – зазначив Тарас Лопушанський.

У контексті проведеної превентивної роботи Тарас Лопушанський наголосив на роботі теруправління щодо моніторингу кредиту у розмірі 100 млн євро, які уряд Польщі виділив на реконструкцію митної інфраструктури у Львівській та Волинській області. Йдеться про кредит 100 млн євро від Республіки Польща, залучений під 0,15% річних на 30 років.

У цьому напрямку Львівським територіальним управлінням здійснено об’ємну інформаційно-аналітичну роботу, проведено 3 міжнародні заходи, скеровано 14 запитів про надання інформації в порядку ст. 17 Закону України «Про НАБУ», ініційовано питання щодо складення протоколу про адміністративне правопорушення, за наслідками якого судом визнано службову особу служби автомобільних доріг у Львівській області винною у вчиненні адміністративного правопорушення за ст. 185-13 КУпАП.

 

Зеновія Суховерська для  «Українського права»