НАБУ проводить обшук в офісі МАУ у провадженні щодо посадових осіб Державної авіаційної служби України (ДАС)

Детективи НАБУ спільно з прокурорами САП в даний момент проводять обшук в офісних приміщеннях авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України».

Слідчі дії відбуваються в рамках досудового розслідування за фактом зловживання службовим становищем з боку посадових осіб Державної авіаційної служби (ДАС) з метою одержання неправомірної вигоди для окремих приватних авіаперевізників, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам (ч.2 ст. 364 КК України).

Метою обшуку є вилучення документів, що підтверджують факти заборгованості МАУ перед державою  в розмірі  близько 150 млн. грн за період  з січня 2014 року по грудень 2015 року.  Ці кошти авіакомпанія мала сплатити за перевезення пасажирів та вантажів до  Державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях (згідно пунктів 3 та 4 ч.5 ст. 12 Повітряного кодексу України).   

В процесі досудового розслідування встановлено, що службовими особами Державної авіаційної служби України створювалися умови для несплати таких зборів і не вживалися заходи для погашення вказаної заборгованості. Авіакомпанія відмовилася добровільно надати документи на  запит НАБУ. Відповідно у встановленому законом порядку детективами НАБУ та прокурорами САП було отримано ухвалу суду на проведення обшуку.

Досудове розслідування триває.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.