Експершій заступниці голови ДМС України повідомлено про підозру

19 грудня 2019 року детективи НАБУ за процесуального керівництва прокурорів САП повідомили про підозру колишній першій заступниці голови Державної міграційної служби України в отриманні неправомірної вигоди. Дії ексчиновниці кваліфіковано за ч.4 ст.368 Кримінального кодексу України («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою»).

Йдеться про експосадовицю, викриту на вчиненні кримінального правопорушення ще у 2017 році в результаті спецоперації НАБУ під прикриттям, здійсненої задля документування фактів корупції у міграційній сфері.

За даними слідства, у червні 2017 року підозрювана запропонувала організувати оформлення посвідки на тимчасове проживання в Україні громадянину В’єтнаму на один рік із можливістю продовження терміну до трьох років. За надання такої послуги посадовиця вимагала та, як наслідок, отримала неправомірну вигоду у розмірі 1800 дол. США (на час вчинення злочину — 46 944 грн).

Крім того, як встановило слідство, у серпні 2017 року перша заступниця голови ДМСУ запропонувала організувати набуття громадянином Ірану громадянства України за нібито територіальним походженням, яке мало підтверджуватися завідомо неправдивими офіційними документами. Це б дало змогу іноземному громадянину отримали паспорт громадянина України та паспорт для виїзду за кордон. У цьому випадку посадова особа за забезпечення процесу оформлення та видачі документів просила неправомірну вигоду у розмірі 30 тис. дол. США (на час вчинення злочину — 763 551 грн).

Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ здійснюють із листопада 2017 року.

Також зазначимо, що у листопаді 2017 року ГПУ та СБУ зірвало згадану спецоперацію детективів. ​У листопаді 2017 року службовці СБУ та ГПУ здійснили в подальшому визнанні незаконними обшуки на конспіративних приміщеннях НАБУ, за місцем мешкання детективів під прикриттям та їх керівників. Трьом з них безпідставно вручені підозри у скоєнні тяжких злочинів, які згодом були закриті прокурором.

Публікації за темою: https://nabu.gov.ua/search/node/ДМСУ

 

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.