До суду скеровано обвинувальний акт стосовно особи, причетної до розкрадання коштів філії «Укрзалізниці»

29 серпня 2017 року прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури за результатами досудового розслідування детективів Національного антикорупційного бюро України затвердили та скерували до Солом’янського районного суду м.Києва обвинувальний акт стосовно особи, якій інкримінується заволодіння коштами Державного підприємства «Управління промислових підприємств Державної адміністрації залізничного транспорту України» у розмірі понад 13 млн грн (нині – філія «Центр управління промисловістю» ПАТ «Укрзалізниця»).

За версією слідства, вказана особа – посадовець ДП «УПП УЗ», у період із 2014 до початку 2016 року вступила у попередню змову з іншими службовими особами, щоб заволодіти майном, яке належить державі в особі держпідприємства. Для досягнення злочинної мети службовець придбав низку суб’єктів господарювання, особисто підшукав осіб на посади директорів підприємств, створив сприятливі умови, щоб ці підприємства незаконно перемогли у торгах на закупівлю дерев’яних брусів та шпал для філії «Укрзалізниці» за завищеними (більш ніж на 80% від середньоринкових) цінами. На переконання слідства, внаслідок корупційної схеми відбулося розкрадання державних коштів у розмірі 13,65 млн грн.

Особа обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.27, ч.5 ст.191 («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»), ч.3 ст.27, ч.1 ст.205 («Фіктивне підприємство») Кримінального кодексу України.

Кримінальне провадження за даним фактом було витребувано з Генеральної прокуратури України детективами НАБУ у квітні 2016 року.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.