Детективи НАБУ завершили обшук у МАУ

У результаті обшуку в офісних приміщеннях авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» (МАУ), здійсненого співробітниками НАБУ спільно з прокурорами САП протягом 14-15 червня, були вилучені документи та інші носії інформації, що містять відомості про предмет розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами Державної авіаційної служби (ДАС) (ч. 2 ст. 364 КК України).

Ще раз наголошуємо, що причиною для даного обшуку стала відмова авіакомпанії добровільно надати необхідні матеріали на запит НАБУ, що його було направлено наприкінці квітня 2016 року з дотриманням усіх вимог  законодавства.

Обшук розпочався у першій половині дня 14 червня і тривав до 4 години ранку 15 червня.

Нагадуємо, що метою слідчих дій в офісі МАУ було вилучення документів, що підтверджують факти заборгованості авіакомпанії перед державою  в розмірі  близько 150 млн. грн за період з січня 2014 року по грудень 2015 року. Ці кошти авіакомпанія мала сплатити за перевезення пасажирів та вантажів до Державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях (згідно пунктів 3 та 4 ч. 5 ст. 12 Повітряного кодексу України).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.