А.Ситник: Пріоритетом роботи НАБУ будуть корупціонери з представників чинної влади

Корупція у владі підриває довіру народу до держави, тому я бачу пріоритетом роботи Бюро розслідування злочинів, скоєних насамперед представниками чинної влади. Про це в ефірі телеканалу «Zik» заявив директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник.

За його словами, одіозні політики з минулого, які підслідні НАБУ, отримають своє покарання.

«Втім корупція, яка була в минулому, в минулому і залишилася. А корупція, яка панує зараз, створює відчуття, що Небесна Сотня полягла даремно. Ми не можемо цього допустити», - переконаний він.

Водночас директор НАБУ впевнений, самими гучними затриманнями здобути довіру суспільства неможливо. А.Ситник підкреслив, змінити ситуацію з корупцією в державі зможуть лише вироки.

«Вважаю, поки ми не отримаємо вироки відносно підслідних бюро осіб, поки вони не понесуть покарання, ситуація з корупцією залишатиметься незмінною. У питанні якнайшвидшого винесення вироків ми розраховуємо на підтримку громадян. Адже зрілість громадянського суспільства настільки висока, що за наявності достатньої доказової бази та супроводу справи, суд не зможе винести незаконне рішення», - вважає директор Бюро.

Разом з тим А.Ситник зазначив, що НАБУ намагатиметься стратегічно впливати на зменшення ризиків корупції через ініціювання змін до законодавства.

«Успіх у боротьбі з корупцією залежить не лише від каральних функцій правоохоронних органів. Питання зрушиться з місця, коли буде проводитися дерегуляція, превенція. Тому необхідно постійно мінімізувати корупційні ризики в державі. Водночас працівниками Бюро вже ведеться робота щодо складання досьє на кожну підслідну нам особу. Впевнений, якщо ми нічого не зробимо, ми можемо втратити державу. Це – найкраща мотивація для роботи», - підкреслив А.Ситник.