А.Ситник: НАБУ має самостійно знімати інформацію з каналів зв’язку

Для забезпечення конфіденційності під час кримінального провадження Національному антикорупційному бюро України потрібно надати право самостійно знімати інформацію з каналів зв’язку. На цьому наголосив директор НАБУ Артем Ситник у програмі «Лівий берег» з Сонею Кошкіною.

 

Він повідомив, що на сьогодні прослуховування здійснюється завдяки співпраці зі Службою безпеки України. 

«Я вдячний голові Служби безпеки України Василю Грицаку за те, що він у рамках чинного законодавства забезпечив можливість спеціалістам НАБУ здійснювати прослуховування у приміщенні Бюро. У нас створені робочі місця, і ми через СБУ підключаємося до операторів зв’язку», – повідомив А. Ситник.

 

Водночас директор Бюро звернув увагу на те, що прослуховування здійснюється виключно для отримання доказів у кримінальному провадженні. 

«Я хотів би, щоб спеціаліст НАБУ в разі отримання рішення суду самостійно отримував доступ до операторів зв’язку», – наголосив директор НАБУ.

 

Він повідомив, для того, щоб Бюро мало змогу самостійно знімати інформацію з каналів зв’язку, необхідно внести зміни до ст. 263 Кримінального процесуального кодексу України. Зокрема, потрібно додати НАБУ до переліку суб’єктів, які мають право здійснювати втручання у приватне спілкування осіб.

 

Нагадуємо, що зняття інформації з каналів зв’язку здійснюється виключно за рішенням суду.