А.Ситник: Чиновники мають нести кримінальну відповідальність за незадекларовані доходи

Національне антикорупційне бюро України зможе притягувати чиновників до кримінальної відповідальності за невідповідність видатків доходам, коли запрацює електронне декларування. Про це в ефірі програми «События недели» на телеканалі «Україна» нагадав директор Бюро Артем Ситник.

 

«Під час аналізу декларацій чиновників за 2015 рік детективи Національного антикорупційного бюро виявляють відмінності між фактичними затратами та офіційними доходами декларантів. Проте сьогодні за те, що посадовець не задекларував майно, його можна притягнути лише до адміністративної відповідальності», – зазначив Артем Ситник.

 

Він наголосив, що «деякі депутати декларують більше 100 млн. грн доходів за 2015 рік, хоча були депутатами останніх трьох скликань і, відповідно, не мали права займатися іншою, крім депутатської, діяльністю». 

 

«Декларації суддів показують, що незадекларованими є по 3-4 автомобілі, по декілька об’єктів нерухомості. А найшвидший інструмент боротьби з такими явищами, на жаль, поки що не працює», – повідомив директор Бюро. 

 

За його словами, для того, щоб набрала чинності стаття 366¹ Кримінального кодексу (декларування недостовірної інформації), Національне агентство з питань запобігання корупції має затвердити форму електронної декларації. Після цього чиновників можна буде притягувати до кримінальної, а не адміністративної, відповідальності за незадекларовані статки чи майно.