Антикорупційний брейн-ринг: як навчатися корисному, граючи

Яким має бути справжній детектив та як шукати потрібну інформацію в інтернеті дізналися курсанти та студенти переміщених вишів під час антикорупційних інтенсивів від представників Національного бюро. Програми заходів передбачала проведення тренінгів від детективів НАБУ, а також антикорупційного брейн-рингу.

«Всі учасники Антикорупційного брейн-рингу показали високий рівень підготовки. Радує, що студенти стежать за антикорупційною реформою в України та роботою Національного бюро. Ми переконані, що молодь, яка поділяє антикорупційні цінності, зможе побудувати європейську Україну», — зазначила керівниця Відкритого офісу НАБУ Вікторія Івашинюта.

Зустрічі з молоддю відбулися в Кам’янець-Подільському та Вінниці 13, 14 та 21 жовтня. Їх організувало Національне антикорупційне бюро України за підтримки ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки ЄС. Участь у заходах взяли майже 80 курсантів і студентів переміщених вишів, зокрема Харківського національного університету внутрішніх справ, Східноукраїнського національного університету імені В. Даля, Луганського національного університету імені Т. Шевченка, Донецького національного університету імені В. Стуса та Луганського державного університету внутрішніх справ.

Окрім інтелектуального квізу молодь мала змогу поспілкуватися з детективами Національного бюро. Сергій та Уляна поділилися з майбутніми юристами власними детективними історіями, давали настанови, розповідали про мотивацію, робочий графік, менторинг нових працівників.

«Розум, доброчесність, креативність, моральна та фізична стійкість — основні якості, якими повинен володіти детектив, аби якісно виконувати свою роботу», — детектив НАБУ Сергій зазначив, якими якостями важливо володіти детективу та які етапи відбору слід подолати, щоб потрапити до Бюро.

Про роль інформації в топкорупційному розслідуванні розповіли старші детективи-аналітики Андрій та Марина. Вони пояснили, чим займаються детективи-аналітики, що досліджують в ІТ лабораторії НАБУ та яких безпекових заходів слід дотримуватися під час пошуку інформації в мережі.

«У ході розслідування накопичується дуже велика кількість даних, і на основі їх аналізу ми формуємо гіпотези та вирішуємо, куди рухатися далі. Наша робота нагадує складання пазлу, і моє завдання — знайти і додати всі його частинки, — розповіла старший детектив-аналітик Марина.


Довідково

Програму ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: ЄС, Європейський інвестиційний банк, Посольство США в Україні, а також уряди Канади, Данії, Німеччини, Японії, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції і Швейцарії.