НАБУ і САП показали потужні результати у другому півріччі 2023 року

Друга половина 2023 року ознаменувалася чи не найбільшою кількістю гучних викриттів топкорупціонерів за весь час існування НАБУ і САП.

Вперше викрито корупцію у сфері відновлення та надання неправомірної вигоди у криптовалюті. Про підозру у зловживанні на понад 62 млн грн при закупівлі продуктів для потреб населення у період воєнного стану повідомили колишнім та чинним топпосадовцям міністерств.

Не обійшлося і без викриття корупції серед суддів, мільйонних збитків в енергетичній та оборонній сферах. Про нові підозри повідомляли у справах «ПриватБанку», ФДМУ, «Оптимумспецдеталі» та заволодіння газом Новояворівської та Новороздольської ТЕЦ.

Загалом на зловживаннях з липня по грудень минулого року викрито: 10 вищих посадових осіб держави, 7 держслужбовців категорії «А», 1 військовослужбовця вищого офіцерського складу, 13 керівників держпідприємств, 9 суддів, 3 депутатів та 77 інших (фізичні та службові особи, адвокати тощо).

Економічний ефект від діяльності НАБУ і САП у ІІ півріччі 2023 року сягнув рекордної позначки – понад 3 млрд грн. Цей показник в понад два рази перевищує річний бюджет Національного бюро.

Зокрема у справах НАБУ і САП понад 430,1 млн грн скеровано на допомогу армії, понад 2,4 млрд грн відшкодовано державі, 115 млн грн конфісковано в дохід держави.

Детальніше про результати – у Звіті Бюро