2023 рік став найуспішнішим за всю історію антикорупційних органів — Директор НАБУ Семен Кривонос та Керівник САП Олександр Клименко презентували результати діяльності

2023 рік продемонстрував зростання майже всіх показників діяльності НАБУ і САП, зокрема повідомлень про підозру та переданих до суду справ. На цьому наголосили керівники антикорупційних органів Семен Кривонос та Олександр Клименко під час презентації звіту НАБУ і САП за ІІ півріччя 2023 року.

«Протягом 2023 року НАБУ та САП викрили на зловживаннях 21 особу з-поміж вищих посадових осіб держави, 39 керівників державних підприємств, 16 суддів, 11 депутатів. Ці цифри теж в рази більші, ніж показники попередніх років», – зазначив очільник НАБУ.

«Економічний ефект – кошти, повернуті в державний бюджет, державним підприємствам, а також активи, передані на потреби обороноздатності за рішенням суду. У другому півріччі 2023 року цей ефект сягнув рекордних 3 млрд грн, а загалом за рік – 4,7 млрд грн, що в півтора раза вище за показники 2022 року», – додав Директор Бюро.

Семен Кривонос також повідомив про стан справ щодо корупції у військових закупівлях: «Найбільший злочин сьогодні – красти в армії та військових. Такі справи – серед пріоритетів НАБУ. Зараз у провадженні відділу, що здійснює розслідування у сфері оборони перебуває понад 60 проваджень. Найбільш пріоритетні та актуальні стосуються закупівлі зброї, харчування, речового забезпечення ЗСУ у 2022-2023 роках».

Директор НАБУ підкреслив, що найважливішим в цьому контексті є збирання достатніх та неспростовних доказів для скерування справи до суду та забезпечення ухвалення обвинувального вироку. 

«Ми ставимо пріоритет мати більш вагомі результати боротьби з корупцією саме в оборонній сфері. Це не значить, що ми не працювали в цьому напрямку раніше. Це значить, що ми маємо найвищий стандарт доказування. Тому наші розслідування потребують більше часу, але обов’язково дадуть відчутні результати», – додав Олександр Клименко.

Насамкінець Семен Кривонос зупинився на викликах, які стоять перед Національним бюро.

«Одним з таких викликів є автономне прослуховування. Ми працюватимемо над тим, аби мати цю можливість не лише на законодавчому рівні, а й на практиці. Друге – це створення експертної установи при НАБУ», – сказав директор.

Серед решти викликів він назвав добір нових співробітників Бюро, проведення незалежного аудиту та повне скасування «правок Лозового».