Отримання неправомірної вигоди нардепами

НАБУ і САП повідомили про підозру учасникам організованої злочинної групи, яка діяла у Верховній Раді України та забезпечувала отримання неправомірної вигоди народними депутатами за «потрібне» голосування.

За даними слідства, група мала ієрархічну структуру та чіткий розподіл ролей. До її складу входили чинні народні депутати України. Діяльність групи координував один із народних депутатів.

Для організації голосувань учасники групи надсилали вказівки з номерами законопроєктів у спеціально створеній групі месенджера WhatsApp.

Після голосувань окремим народним депутатам систематично передавали грошові кошти.

13.12.2021

Реєстрація справи в ЄРДР та початок розслідування

29.12.2025

Повідомлення про підозру

Статус учасників: 5 підозрюваних*

  • 5 народних депутатів України

*посади вказані на момент вчинення злочину

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.